KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13483337
nr 1348 3337
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 50/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 21 september 2020
kl 18:13:42
17/9 13:09:36
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund